top of page

Bireysel Üyelik

mavi-bireysel.jpg

Üye olma koşullarını sağlayan tüm gerçek kişiler Bireysel Üye olarak tanımlanır. 

Bireysel Üyeler, Birlik Genel Kurulu toplantılarına katılma ve oy kullanma hakkına sahiptirler. Bireysel Üyeler, Birlik Yönetim/Denetleme Kurullarına seçilme ve AFCEA International Genel Kurul toplantılarında Birliği temsil etmek üzere delege seçilme hakkına da sahiptirler. 

Bireysel Üyelik, üyelik aidatı ödemelerine bağlı olarak da sınıflandırılır.

Normal Üyelik: Aidat miktarı ve süresi Genel Kurul tarafından belirlenen üye olma koşullarını sağlayan üyelerdir.

Ömür Boyu Üyelik: Ömür boyu aidat miktarı tek bir seferde ödenmek üzere Genel Kurul tarafından belirlenen üye olma koşullarını sağlayan üyelerdir. 

Bireysel Üyelere Sağlanan Yararlar

  • AFCEA, küresel güvenlik misyonunu geliştirmek için, yeni fikir ve düşünceleri, hayati çözümleri ve yenilikçi vizyona sahip kişileri bir araya getirir.

  • SIGNAL Dergisi her ay üyelere ücretsiz gönderilir. Bu dergi, haberleşme, elektronik, istihbarat ve bilişim sistemleri alanında AFCEA’nın ana profesyonel yayınıdır. 

  • Üyeler, bilişim teknolojileri, haberleşme, istihbarat ve anayurt güvenliği gibi alanlarda kamu, akademi ve sanayi uzmanlarının dahil olduğu geniş bir ağın parçası olmaktadır.

  • Üyeler, AFCEA International ve AFCEA Türkiye’nin düzenlediği ve sponsor olduğu ulusal ve uluslararası konferans, sempozyum, seminer, sergi vb. etkinliklere katılabilirler.

  • Üyeler mesleki gelişim gereksinimleri hakkında bilgi edinmek için düzenlenmiş, şube ve bölgesel faaliyetlerine davet edilirler. Üyeler bulundukları her yerde mevcut olan bir “Yerel AFCEA Şubesi ağına” hemen erişebilirler.

  • AFCEA, üyelerine uygun ücretle eğitim ve sertifikasyona sahip olma olanaklarını sağlamak amacıyla, çeşitli Akademik Mükemmeliyet Merkezi (Center of Academic Excellence) ile işbirliği yapmaktadır.

  • Üyeler kendi eğitimleri için, AFCEA’nın düzenlediği çeşitli kurslara katılabilirler (Onsite Courses)

  • Liderlik Forumları: AFCEA Eğitim Vakfı’nın küçük gruplar halinde geleceğin liderleri için düzenlediği Liderlik Oturumları, katılanların samimi bir ortamda, tecrübeli ve yeteneğini kanıtlamış liderleri dinleme ve onlardan çok şey öğrenme olanağı sağlamaktadır.

  • AFCEA’nın Ödüller ve Burs programları, hem şube hem de uluslararası seviyede şube ve üyelerin profesyonel ve akademik başarılarının tanıtıldığı etkinlikler olmaktadır.

bottom of page